Imunitetas - sveikatos garantas

Imuninė sistema

apie imuniteta

„Imuninės sistemos stiprinimas – geriausia investicija, kurią mes galime padaryti savo sveikatos pagerinimui ir gyvenimo trukmės prailginimui.“

 Žodis „imunitetas“ žinomas ne tik medicinoje. Pavyzdžiui, yra deputato, diplomato imunitetas. Bet kokiu atveju, jis reiškia laisvė, apsauga nuo kažko. Jau ilgą laiką šis žodis yra vartojamas medicinoje apibrėžti atsparumą infekcijoms. XX-ame amžiuje galingas gamtos moklsų progresas suteikė visiškai naują prasmę šiai medicininei savokai.

Тaigi, mokslininkai suskaičiavo, kad žmogaus organizme yra tik 1023 - 1024 ląstelių – milžiniškas, sunkiai suvokiamas skaičius! Bet ląstelės, kaip ir visi gyvi organizmai, gyvena tam tikrą laiką, sensta ir miršta. Jų vietoje nuolat atsiranda naujos; kaip dabar jau yra žinoma, tai gali padaryti net nervinės ląstelės.

Ir ši gamyba – ląstelių dauginimasis – vyksta per visą žmogaus gyvenimo trukmę. Bet yra viena problema: kai ląstelės dauginasi, vyksta genetiniai persikeitimai, dėl kurių vietoje normalių ląstelių atsiranda ląstelės-mutantės arba chimeros, „ne Aš“, kurios skiriasi nuo normalių, negali vykdyti jų veiklos, bet labai dažnai sugeba greitai daugintis. Jos yra potencialios vėžinės ląstelės.

Jos gali sugriauti žmogaus organizmą, nes tokių chimerų gali atsirasti iki 10-100 mln/sек. Gamta negali to leisti! Nes taip gali išnykti visa žmonija! Ir ne tik todėl, kad visa tai vyksta su visais gyvais organizmais. Šiam faktui išaiškėjus, mokslininkai pradėjo ieškoti galiūną, kuris gali nugalėti ląsteles-mutantes. Ir surado!

Tas galiūnas yra IMUNITETAS – žmogaus organizmo būdas apsisaugoti nuo genetiškai kitokių ląstelių bei medžiagų. Sveikas, stiprus imunitetas sugeba laiku sunaikinti ląsteles-mutantes, ligas sukeliančius mikrobus bei visas medžiagas, kurias jie gamina ir kurios atsiranda juos sunaikinant.

Imunitetas - GALIŪNAS, kuris apsaugo žmogaus organizmą nuo visų genetinių svetimšalių, panaudodamas įvairias ląsteles bei medžiagas. Visi jie sudaro vieną didelę šeimą – imuninę sistemą.

Šis galiūnas - imunitetas – visą savo gyvenimą kariauja iš visų jėgų ir visais ginklais: jis turi imuninę sistemą, kurią sudaro organai bei imuninės ląstelės. Turbūt kiekvienas žino, kokie yra imuniniai organai. Tai – kaulų čiulpai, užkrūčio liauka, blužnis, apendiksas, smegenų migdoliniai kūnai, adenoidai, limfiniai mazgai, kur jie bebūtų.

Juos visus vienija bendras darbas bei imuninių ląstelių ir medžiagų begalinis judėjimas mūsų organizmo gyslomis, organais ir audiniais. Jie keliauja mūsų organizme ieškodami svetimšalių: ląstelių-chimerų, mikrobų, virusų.

Visos imuninės ląstelės padeda viena kitai – tai draugiška, gerai organizuota mūsų gynėjų armija, dislokuota visuose kampeliuose, organuose bei audiniuose.

Vienas lauke ne karys

Juk vienas lauke ne karys. Imuninei sistemai padeda nervų bei endokrininė sistemos. Šie trys galiūnai, ginantys organizmą nuo svetimų elementų, nuo „ne Aš“, yra atsakingi už tai, kad visą gyvenimą išliktų „Aš“ – konkretaus žmogaus individualumas, kad jis galėtų sėkmingai prisiderinti prie aplinkos ir jos poveikių.

Taigi, šiam tikslui pasiekti imuninė sistema kartu su nervų bei endokrinine sistemomis turi visą žmogaus gyvenimą nuolat ir labai aktyviai veikti. Vadinasi, šios sistemos turi gauti reikiamą kiekį būtiniausių medžiagų: baltymų, angliavandenių, riebalų, vitaminų, mikroelementų. Miego metu šios sistemos sąlyginai ilsisi. Ir kiekviena sistema turi būti sveika, tik tuomet visos jos galės tinkamai apsaugoti mūsų sveikatą.

Ar galima nesusirgti?

Kiekvienas iš mūsų kasdien susiduria su bakterijomis bei virusais. Vieni žmonės lengvai suserga, o kiti labiau atsparesni infekcijoms. Kodėl taip vyksta ir ar galima nesusirgti?

Kiekvieną dieną žiniasklaida baugina mus nauja informacija apie mūsų sveikatai gręsiančius pavojus, kurie tykoja mus visur. Ir būdai, kurias mes užsikrečiame įvariais virusais bei mikrobais, daro įspūdį, jog šis priešas yra išorėje, jog liga ateina pas mus iš kažko kito. Bet visos pastangos išvengti šios atakos, gyvenant megapolise, praranda prasmę.

Tai ką daryti? Atsikratyti išankstinių nusistatymų bei apsiginkluoti naudinga informacija, kuri sustiprins mūsų organizmą apsaugančias jėgas.
Kaip veikia imuninė sistema?

„Mikrobas – niekas, imunitetas – viskas“, – sakė prancūzų mikrobiologas Lui Pasteris. Kitait tariant, jeigu orgnizmas turi stiprų imunitetą, tai mikrobai ir virusai pirma, negalės patekti į organizmą, ir antra – jame plisti.

Imuninės sistemos organai bei ląstelės yra visame kūne, bet jie tarpusavyje susiję kraujagyslių bei limfinių gyslų pagalba. Kaulų čiulpuose susidaro bei pradeda vystytis makrofagai bei limfocitai – pagrindiniai imuninės sistemos veikėjai.

Limfocitai yra skirstomi į dvi dideles grupes. Iš kaulų čiulpų В-limfocitai keliauja į visus limfoidinius organus, prie kurių priskiriami blužnis, kvėpavimo takų bei žarnyno gleivinės, o taip pat limfiniai mazgai. Jų funkcija – antikūnių gamyba – baltyminių molekulių, priskiriamų prie imunoglobulinų.

Prisijungdami prie svetimkūnių, antikūniai silpnina juos ir leidžia makrofagams ir kitoms ląstelėms-gynėjoms atlikti savo gerą darbą. Paprastai kalbant, В-limfocitai yra atsakingi už organizmo apsaugą nuo bakterijų, paprastųjų organizmų bei jų toksinų.

Т-limfocitai įsijungia, kai mums gresia virusinė ataka, jie taip pat naikina auglių bei donorinių transplantų agresyvias ląsteles. Užkrūčio liaukoje, arba timuse, vyksta sudėtingiausias biocheminis procesas, kurio pasekoje T-limfocitai pasidalina į T-padėjėjus, stiprinančius B-limfocitų darbą, ir T-žudikus. Pastarieji, kontaktuodami su pažeistomis ląstelėmis, naikina virusą (tuo tarpu antikūniai neutralizuoja į karują patekusiais virusų daleles).

Palaikymo grupė

Mokslininkai, išsamiai supratę, kaip veikia imunitetas, sukūrė įvairias priemones jam palaikyti ir stimuliuoti. „Pirmieji medicinos praktikoje pradėti naudoti preparatai, gauti iš stambiųjų raguočių užkrūčio liaukos, pvz. „T-aktivinas“, - pasakoja medicinos mokslų daktarė, Imunologijos Instituto darbuotoja Ala Simonova. – Jie praktiškai neturėjo jokio šalutinio poveikio.“ Vėliau atsirado preparatai iš kaulų čiulpų – sunkioji artilerija, naudojama esant onkologiniams susirgimams, hepatitams ir ŽIV.

Šiuolaikiniai preparatai gali padidinti medžiagų, esančių mūsų organizme normoje, kiekį, bet kovoje su infekcija jų papraščiausiai gali neužtekti. Tai imunoglobulinai, paruošti antikūniai, ir taip pat interferonas bei jo sintetiniai analogai, kurie padeda kovoti su gripu ir kitomis kvėpavimo sistemos virusinėmis infekcijomis, virusiniais hepatitais.

Sintetiniai preparatai-imunomoduliatoriai stimuliuoja antikūnių gamybą. Jie palengvina herpio viruso nešiotojų gyvenimą, naudojami gripo gydymui bei profilaktikai.

Šios priemonės atrodo tikru išgelbėjimu viruso epidemijų metu. Reklama tikina, jog jos yra nekenksmingos, jas galima įsigyti be recepto ir vartoti profilaktiškai. Bet gydytojai atsargiai žiūri į šiuos sintetinius imunomoduliatorius. „Jų taikymo sritis – klinikinė imunologija, - tuo įsitikinusi Ala Simonova.

Ji tvirtai tiki, kad yra dvi sritys, kuriose imunomoduliatorių taikymas yra visuomet pateisintas: kartu su antibiotikais gydant uždegiminius procesus bei tarp onkologinių susirgimų chemoterapijos kursų. Mūsų įmuninės sistemos būklės negalima vertinti atskirai nuo širdies-kraujagyslių, nervinės, endokrininės sistemos.

Bakterija ar virusas?

Bakterija – tai gyvas mikroorganizmas, kuris gyvena išorėje ir taip pat mūsų viduje – visuose organuose ir sistemuose (išskyrus kraują ir nugaros smegenų skysčio). Mūsų kūne yra miliardai bakterijų, be jų mes tiesiog neišgyventumėm. Kuomet kai kurios jų rūšys staigiai didina savo populiaciją, mes susergame, pavyzdžiui, bronchitu, plaučių uždegimu.

Ypatingos bakterijų rūšys sukelia tifą, cholerą, difteriją, tuberkuliozę; dėka kitų mikroorganizmų mes gauname naudingą jogurtą, delikatesinį sūrį, ypatingą vyną. Antibiotikai arba nužudo bakterijas (kaip gerąsias, taip ir blogąsias), arba sustabdo jų dauginimąsi.

Virusas dauginasi tik patekęs į mūsų organizmo ląsteles. Antibiotikai kovojant su virusiniais susirgmais (gripas, sloga…) yra neefektyvūs. Šie susirgimai yra gydomi antivirusiniais preparatais, veikiančiais pagal visiškai kitokius principus (pvz. vaistais, turinčiais DNR fragmentus, kurie įsiterpia į viruso DNR ir sustabdo jo dauginimąsi).

Kaip padėti imunitetui?

Visų pirma, reikia suvokti: pastangos, skirtos išvengti kontakto su mikrobais, virusais, grybeliais – yra visiškai bergždžios ir nenaudingos. Jei nuolat viską dezinfekuoti, rizikuojama sunaikinti ir „gerąsias“ bakterijas, kas pakenks sveikatai… Bakterinė flora – žarnyno, odos – yra mums gyvybiškai būtina. Taip pat egzistuoja mūsų namų unikali draugiška mikroflora.

Jei aklai naikinti šias „mažąsias gyvybes“, kaip ankčiau vadino bakterijas, tuomet mūsų imuninė sistema neteks darbo. Ir tuomet visas jos neišnaudotas potencialas gali atsigręžti prieš šeimininko organizmą – taip atsiranda įvairios alergijos ir kiti autoimuniniai susirgimai. Mums būtina išmokti protingai gyventi kartu su bakterijomis. Gerbti vientisą gyvo pasaulio erdvę, vengti nepagrįsto dezinfekuojančių priemonių bei antibiotikų įsiveržimo – tai reiškia sumažinti ligų įsiveržimo į mūsų gyvenimus riziką.

Nuovargis, nuolatinis stresas, nesveikas gyvenimo būdas, pataikavimas sau, persivalgymas, nepakankamas miegas – šie dalykai pažeidžia pagrindinius sutarties „noriu būti sveikas“, kurią mes sudarėme su savo kūnu, punktus. Suaugusiam žmogui būtina pamiegoti ne mažiau 6 valandų į parą – tai leidžia hormonams, atstatantiems organizmo jėgas, pilnai atlikti savo darbą.

Reikia vengti išsekimo, stebėti, kad poilsis būtų būtinu punktu Jūsų darbotvarkėje, ypač virusinių epidemijų metu. Pozityvus mąstymas taip pat stiprina imuninę sistemą. Įsiklausyti į savo kūną, teisingai jį maitinti, atpažinti pirmus nuovargio požymius – geriausias būdas išvengti ligų. Nes nepaisant to fakto, kad mūsų organizmo mikropasaulis yra tankiai apgyvendintas, tik pats žmogus – vienintelis tikrasis savo kūno šeimininkas.

Coral Club produkcija skirta imunitetui: 

Pau D'arco - Balamedžių žievė

Cat`s Claw - gauruotųjų unkarijų žievės ekstraktas

Licorice Root - Saldymedžio šaknis

First Food Colostrum - Krekenos

Shark Liver Oil - Ryklių kepenų taukai


Produkcija

  • Natūralūs maisto papildai
  • Ekologoškos valymo priemonės
  • Kosmetika
Info:
Tapkite nemokamai 
 Koralinis Klubas nariu
ir gaukite nuolaidą -20% !
© Copyright www.koralinis.lt  All Rights Reserved.