Organizmo valymas ir detoksikacija: naudingi patarimai ir dažniausios klaidos

Detoksikacija

organizmo valymas

Žmonės norėdami išvalyti savo organizmą nuo kenksmingų medžiagų, pagerinti savijautą ar tiesiog dėl kitų asmeninių priežasčių renkasi detoksikaciją arba visapusišką organizmo valymą.

Tačiau ar jūs žinojote, kad net šios dvi greta minimos sąvokos gali turėti visiškai skirtingą reikšmę? Visokeriopai naudingą informaciją apie detoksikaciją, organizmo valymą bei dažniausiai daromas klaidas rasite šiame straipsnyje.

Naudinga informacija apie detoksikaciją ir organizmo valymą

Visų pirma reikėtų išskirti sąvokas.

Detoksikacija – vienas iš organizmo valymo būdų, dažniausiai sutinkamų ypatingai paruošiamų dietų forma. Jų laikydamiesi žmonės pašalina kenksmingas medžiagas ir toksinus iš organizmo

Na, o organizmo valymas yra daugybės priemonių visuma, kuri leidžia pagerinti įvairių organizmo mazgų, pavienių organų ar jų sistemų būklę. Jis taip pat leidžia tapti sveikesniais ir net prailgina gyvenimą.

Taigi, svarbu detoksikacijos programų nesuprasti kaip visokeriopo organizmo valymo. Tai dažniausiai yra tik konkrečios organizmo vietos valymas, atliekamas vienu arba keletu iš šių detoksikacijos metodų: papildų vartojimas pvz. Coral Detox, gausus skysčių vartojimas, skrandžio valymas, dažna fizinė veikla, 24-72 valandų trukmės pasninkavimas, klizma, laisvinamųjų vaistų vartojimas, tam tikrų maisto produktų atsisakymas.

Organizmo valymą atlikti rekomenduoja nemažai mitybos ekspertų, dietologų ir gydytojų. Tai bus ypač naudinga, jei susiduriate su virškinimo trakto, valgymo, tuštinimosi sutrikimais, kamuoja pilvo skausmai, nesuvaldomai kyla rūgštys ar atsirado kitos sveikatos komplikacijos. Nors organizmas geba kenksmingas medžiagas šalinti pats, kartais organizmas, ypač vyresnio amžiaus žmonių, nebespėja susidoroti su problemomis, jos nenyksta ir tik stiprėja. Pavyzdžiui, sunkiųjų metalų be detoksikacijos nepašalinsite labai ilgą laiką. Šiuo atveju detoksikacija tampa itin efektyviu pasirinkimu.

Detoksikacija taip pat labai sumažina krūvį jūsų skrandžiui, kepenims, tulžiai, inkstams ir žarnynui. Nors modernios maisto apdirbimo technologijos ir ženkliai sumažina kenksmingų medžiagų kiekį organizme, per ilgą laikotarpį (2-3 metus) neišvengiamai sukaupsite didelį kiekį neitin gerų medžiagų, kurias būtų sveika iš organizmo pašalinti.

Detoksikacinės dietos dažniausiai yra per trumpos, kad įvyktų efektyvus svorio metimas ar pagražėtų kūno linijos, todėl šiems tikslams geriau įgyvendinti tiks sportas ir aktyvi gyvensena.

Pasninkavimo detoksikacija gali sumažinti cukrinio diabeto riziką, tačiau moterims, dažniau nei vyrams, gali iššaukti ir stresą. Nors aiškaus mokslinio paaiškinimo nėra, faktas toks, kad šalutinis poveikis, skatinantis streso hormonų išsiskyrimą, tarp dailiosios lyties atstovių yra gana dažnas.

Dažniausios klaidos darant organizmo valymą ar detoksikaciją

Jeigu jau nusprendėte valyti organizmą ar atlikti detoksikaciją, štai, ką reikėtų žinoti.

Greitis

Žmonės dažnai tikisi sparčių rezultatų. Detoksikacija, priklausomai nuo pasirinkto būdo, gali būti trukti keletą minučių, tačiau kai kurios programos (be pasiruošimo) užsitęsia keletą dienų ar net porą savaičių. Visa tai – individualu ir skiriasi, priklausomai nuo programos. Klizma arba laisvinamieji vaistai rezultatus parodys daug greičiau nei pasninkavimas ar aktyvi veikla.

Laikinumas be priežiūros

Beje, jeigu jūsų gyvenimo būdas, mityba ar laisvalaikio leidimas po detoksikacijos nepasikeičia, išlieka labai didelė tikimybė, kad detoksikuotis reikės vėl ir vėl. Todėl, norėdami palaikyti švarų ir sveiką organizmą, privalote jį nuolatos prižiūrėti bei puoselėti. Pradėkite nuo sveikesnio maisto, vėliau rinkitės sportą vietoj sėdėjimo prie televizoriaus bei kurkite kitus sveikus įpročius sau.

Neatsakinga ir nepaskaičiuota detoksikacija

Didelę žalą organizmui gali padaryti ir prastas valymas. Blogai pasirinkti nesertifikuoti papildai, neoficialios medikų ar specialistų nepatvirtintos programos bei saviveikla gali privesti prie labai neigiamų rezultatų ir dar labiau pakenkti. Rinkitės tik kokybiškus produktus, prieš vykdydami programą pasitarkite su specialistu arba mediku ir nekankinkite savęs.

Detoksikacija be toksinų

Nemažai detoksikacijos būdų nualina organizmą. Iš jo pašalinami ne tik šlakai ar toksinai, tačiau neretai ir gerosios bakterijos. Atstatyti jų balansą su papildais nėra itin sunku, tačiau organizmas neišvengiamai pajus stiprų valymo poveikį. Nereikėtų tuo piktnaudžiauti per dažnai arba tuomet, kai gyvenate sveikai ir niekuo nesiskundžiate. Nors profilaktiškas apsivalymas kartą per porą metų ar vienkartinė detoksikacija metuose ir nepakenks, be didesnės priežasties piktnaudžiauti tuo nereikia.

Spėcializuoti produktai iš kompanijos Koralinis Klubas skirti saugiam organizmo valymui - Colo Vada, Coral Detox


Produkcija

  • Natūralūs maisto papildai
  • Ekologoškos valymo priemonės
  • Kosmetika
Info:
Tapkite nemokamai 
 Koralinis Klubas nariu
ir gaukite nuolaidą -20% !
© Copyright www.koralinis.lt  All Rights Reserved.